Nejstarší kulturní památkou je sousoší nejsvětější Trojice, jehož autor je bohužel neznámý. K postavení došlo bezprostředně po velikém požáru roku 1709, který zničil starý kostel a než došlo k postavení nového, konávaly se tu asi pobožnosti. Je zapsán v seznamu kulturních památek.
Sousoší stojí na náměstí a je opatřeno nápisem: "Ternigenae. Ke cti a chvále nejsvětější Trojice boží roku 1711 postavena a roku 1874 opravena jsem byla."
Nejcennějšími ze všech památek je sousoší před vstupem do kostela, které pochází z roku 1756 a zhotovil je olomoucký sochař Jan Scherhauf. Představují Krista na modlitbách v Getsemanské zahradě s andělem a Boha Otce s křížem a kalichem. Jsou zapsány v seznamu kulturních památek.
Socha sv. Floriána
patrona proti ohni, z roku 1711 byla opravena roku 1853 a 2002. Autor sochy nebyl zjištěn. Socha je umístěna na náměstí mezi dvěma lipami. Je zapsána v seznamu kulturních památek.
Socha sv. Jana Nepomuckého
z roku 1746 z odkazu děkana P. Floriána Tettauera, která stojí u autobusové zastávky u potoka. Je zapsána v seznamu kulturních památek.
Druhá socha sv. Jana Nepomuckého
z roku 1746 stávala pod lípami na Trávníku a dal ji zhotovit švábenický občan Michal Roblík. Za jejich tvůrce je považován kameník-sochař František Šašina, který žil ve Švábenicích v letech 1706–1780. Tato socha byla bohužel při úpravě terénu roku 1950 zničena. Dnes je na kamenném podstavci, který se zachoval, umístěn železný kříž.
Hlavní hřbitovní kříž pozdně barokního typu z roku 1767 je umístěn na místním hřbitově. Je zapsán v seznamu kulturních památek.
je zbudovaný roku 1859 Dominikem Dohnalem, sousedem Švábenickým, na paměť posvěcení obnoveného švábenického kostela 2. října 1859. V roce 2009 byla provedena celková oprava kříže. Kamenické práce prováděla firma Vítězslav Váradi, Olomoučany 237. Dne 4. října 2009 byl tento kříž slavnostně posvěcen.
věnoval městečku dlouholetý kaplan P. František Uličný v roce 1872. Kříž najdeme přes cestu naproti Domu mládeže. Celková oprava kříže byla provedena v roce 2009.
z roku 1766, postavený mlynářem Janem Drbalem č. 75. Kříž je umístěn v poli nad Záhumením. Je možné ho vidět směrem po cestě k dubu.
z roku 1747 je umístěn u lípy na křižovatce u Lapače.
z roku 1862 stojí na křižovatce na Padělkách
u Punčochářového mlýna je bez uvedení letopočtu . Nápis na podstavci: "Jestliže s Kristem trpíme, budeme i s ním oslaveni."
bez uvedení letopočtu. Nápis na podstavci: "Ke cti a chvále Boží vystavěla obec Švábenice nákladem Aloise Heroudka 87." Kříž stojí u polní cesty směrem na Tištín u plotu ZOD kde stojí také lípa.
u silnice do Dětkovic z roku 1929. Vyrobil jej Oldřich Veselý z Ivanovic na Hané. Nápis na sloupku zní: "Apoštolé Slovanů orodujte za nás."